Skip to content Skip to footer

Grant’s

W drodze Williama Granta od hodowcy krów do ojca założyciela jednej z najbardziej lubianych na świecie marek szkockich, można śmiało powiedzieć, że po drodze miał niewielką pomoc.

To było w 1887 roku, kiedy William Grant otworzył swoją pierwszą destylarnię w Szkocji z pomocą siedmiu synów i dwóch córek.

William Grant wiedział co nieco o dobrej sile roboczej. George Grant był jego słodownikiem, Charlie Grant operował kadziami, Alec Grant był jego martwym człowiekiem, a jego najmłodsza córka Meta? Cóż, siedmiolatek przyniósł chłopcom obiad. Teraz to biznes rodzinny.

Zięć Williama Granta, Charles Gordon, został pierwszym sprzedawcą firmy. Pukanie do drzwi, próbując dokonać pierwszej sprzedaży. Zadzwonił do 180 placówek, zanim znalazł swojego pierwszego klienta. Co mogło mieć coś wspólnego z faktem, że 181. był pierwszym miejscem, w którym oddał próbkę.

Ta praca sprawiła, że popłynął na Daleki Wschód, co zabierało miesiące. Na szczęście już nigdy nie musiał wiele zabierać do domu. Więc powrót był zawsze trochę szybszy.

Zbudowana w 1963 roku destylarnia Girvan była wówczas niesamowitym wyczynem, a jej zbudowanie zajęło zaledwie 9 miesięcy. Charles Gordon i czterysta miejscowych pracowało przez całą dobę, aby jedna z najbardziej zaawansowanych gorzelni na świecie była gotowa na czas, aby pierwszy spirytus został zabutelkowany w Boże Narodzenie, tak jak miało to miejsce w naszej siostrzanej gorzelni, Glenfiddich w 1887 roku. W 1990 roku zainstalowaliśmy nasz pierwszy patent, który umożliwił nam unikalną metodę produkcji whisky zbożowej. Dziś nasza zbożowa whisky Girvan jest uważana za jedną z najlepszych na świecie i stanowi serce każdej butelki Grant’s.

THE ROCCO

Rocco jest rocznym, pracującym cocker spanielem, którego zadaniem jest wyczuwanie jakości beczek w bednowni, gdzie drewniane beczki są wytwarzane przez naszych wysoko wykwalifikowanych rzemieślników, którzy używają tradycyjnych technik do ich przygotowania, aby chronić i udoskonalać naszą whisky. Nadchodzących latach.

Ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, a destylacja whisky jest procesem organicznym, Rocco ma naprawdę ważne zadanie, aby upewnić się, że wszystko jest idealne, gdy whisky starzeje się w dębowych beczkach. Jego zmysł węchu jest 40 razy silniejszy niż ludzki i został specjalnie wyselekcjonowany i wyszkolony, aby wyczuć zapach wszystkiego, co nie jest do końca właściwe, gdy whisky dojrzewa. Kiedy kończy sprawdzanie jakości drewna w bednowni, Rocco węszy po reszcie destylarni, aby upewnić się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

THE CRAFTSMAN

Fachowo destyluje naszego drogocennego ducha. Trójki zawsze były ważne dla Grant’s, czy to trzy różne rodzaje drewna, w których dojrzewa nasza whisky, czy trzy kluczowe składniki naszej whisky, szkockiej wody, powietrza i jęczmienia.

Prawdopodobnie jedną z najważniejszych jest nasza trójstronna butelka. W 1957 r. Hans Schleger stworzył charakterystyczną teraz trójkątną butelkę Granta. Ta kultowa butelka nie tylko pomaga wyeksponować jakość i kolor whisky Grant’s, ale także pozwala na wydajne układanie i pakowanie w celu eksportu na cały świat.

THE MUSCLE

Ręcznie rzeźbi nasze beczki.

Sześć pokoleń po tym, jak nasz ojciec założyciel William Grant po raz pierwszy otworzył drzwi do swojej destylarni w 1887 roku, jesteśmy oficjalnie najstarszymi, nieprzerwanie prowadzonymi przez rodzinę producentami whisky mieszanych w Szkocji.

Dziś tradycja żyje i nadal robimy naszą whisky w taki sam sposób, jak zawsze

THE MASTER

Umiejętnie łączy whisky z wiedzą przekazywaną przez sześć pokoleń.

Jako trzecia co do wielkości marka szkockiej na świecie uważamy, że naszym obowiązkiem jest tworzenie whisky, z której mogą korzystać wszyscy, a nie tylko nieliczni uprzywilejowani. W każdej sekundzie na całym świecie wypijanych jest 55 dram naszego drogocennego płynu.

Perspektywy na przyszłość dla mieszanej szkockiej są ekscytujące, ponieważ więcej osób niż kiedykolwiek zostało wprowadzonych do tej kategorii.

Rok założenia:1887Właściciel:William Grant & SonsAuthorAuthor nameShare

Dodaj komentarz

Go to Top