Skip to content Skip to footer

Monkey Shoulder

Triple Malt Scotch Whisky

Monkey Shoulder pochodzi z jednej z najstarszych na świecie szkockich rodzin produkujących whisky, William Grant & Sons. Do dziś należący do rodziny, William Grant & Sons destyluje najlepsze szkockie whisky od 1887 roku.

Na początku lat 2000 zespół William Grants dostrzegł możliwość zaprezentowania świata szkockiej znacznie większej publiczności poprzez promowanie koktajli i napojów mieszanych jako nowego sposobu na cieszenie się szkocką.
Mając to na uwadze, wybrano epicką mieszankę szkockich whisky słodowych, aby stworzyć idealną whisky do mieszania, a jak zobaczysz z naszej butelki, wybrana mieszanka została nazwana partią 27.

W tamtych czasach pomysł mieszania tylko whisky słodowych był nowością, ponieważ mieszanki zwykle zawierały whisky zbożową. Ale nasza idealna mieszanka nie, więc stworzyliśmy nową kategorię szkockiej „mieszanki słodów”, której nikt inny nigdy wcześniej nie wypuścił.

„Partia 27” nie miała najostrzejszego brzmienia, a zamiast tego nazwaliśmy naszą whisky Monkey Shoulder w hołdzie dla naszego dziedzictwa whisky, a w 2003 roku postanowiliśmy nadać światu whisky dobry, staromodny wstrząs.
Reszta, jak mówią, to historia!

No dobrze, więc skąd się wzięło „Monkey Shoulder”?
Cóż, w tradycyjnym procesie produkcji whisky słodowej, słodowany jęczmień jest obracany ręcznie przez producentów słodu za pomocą dużych ciężkich łopat do słodu. Wiele lat temu, niektórzy słodownicy doznali urazu przeciążeniowego, który powodował, że ich ramię zwisało trochę jak u małpy, więc nazwali to „małpim ramieniem”. Na szczęście ten stan już nie istnieje, ale nadal jesteśmy dumni, że możemy uhonorować nasze dziedzictwo whisky.

 Jest kombinacją trzech whisky single malt z regionu Speyside – Glenfiddich, Balvenie i Kininvie, które leżakują w beczkach po burbonie.  Dzięki temu  posiada bogaty, lecz zrównoważony smak. Subtelny aromat wanilii czyni Monkey Shoulder perfekcyjną pozycją do koktajli.

Rok założenia:1887Właściciel:William Grant & SonsShare

Dodaj komentarz

Go to Top